Pogoda w Bydgoszczy 8 sty 2018 | Redaktor
Ciśnienie spada, smog odpuszcza [PROGNOZA AKTUALIZACJA 15:15]

W ciągu dnia początkowo mglisto, następnie słonecznie i w związku z tym wzrost temperatury do około zera.

Nadchodzą poważne mrozy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:07

Jesień zmienia się powoli w zimę [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 5 gru 07:57

PROFNOZA 15:15

Wyż, który rozbudował się nad Europą i którego centrum znajduje się dziś nad Polską, będzie powoli przesuwał się na wschód. A to oznacza, że zimowy epizod nie potrwa długo  Wyże na półkuli północnej obracają masy powietrza zgodnie ze wskazówkami zegara, zatem odsuwając się na wschód wyż ten musi przynieść ocieplenie nadchodzące z południowego zachodu. Dziś noc jeszcze mroźna. Jutro, temperatura w ciągu dnia wzrośnie nieco powyżej zera, ale będzie to związane z rozpogodzeniem i działaniem słońca. Następna noc w Bydgoszczy jeszcze z lekkim mrozem, ale już w kolejną noc i środę będziemy mieli pochmurne niebo, +2 do +3 stopni Celsjusza i deszcz.

Stan powietrza na Bydgoszczą poprawia się. Pomiary połodniowe nie straszą już ogromnymi przekroczeniami norm. Jednak ciągle w powietrzu jest więcej pyłów niż powinno.

 

PROGNOZA 6:15

Zapowiadaliśmy mróz, ale takiego spadku temperatury w Bydgoszczy nikt chyba się nie spodziewał. A jednak termometry w naszym mieście o godz. 6:00 rano pokazywały -7.9 stopnia Celsjusza! Ciśnienie jest bardzo wysokie - 779 mm słupka rtęci i nadal jeszcze rośnie, choć powoli. Ten wzrost ciśnienia być może o jeden lub dwa mm będzie trwał jeszcze do godzin nocnych, po czym ciśnienie zacznie spadać. W ciągu dnia początkowo mglisto, następnie słonecznie i w związku z tym wzrost temperatury do około zera. Po południu wzrost zachmurzenia i następnej nocy znowu rozpogodzenie i mróz, ale już nie tak silny jak dzisiejszy. Wiatr będzie słaby z kierunków zmiennych. Taka pogoda jest idealna do powstawania smogu. Od wczoraj (7 stycznia) wieczora utrzymuje się wysokie stężenie pyłów w powietrzu. Dziś o godzinie 6:15 najgorsze dane pokazywału sensory ulokowane na Błoniu.

Więcej o pomiarze zanieczyszczenia powietrza w Bydgoszczy - tutaj

Wschód słońca o 8:00, a zachód o 15:50 - dzień dziś w Bydgoszczy będzie trwał 7 godzin i 50 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor