Pogoda w Bydgoszczy 21 mar 08:31 | Redaktor
Zima wiosną czyli marzec figlarzec [POGODA]

Czeka nas kilkudniowy epizod napływu z północy chłodnego powietrza arktycznego. Jak już pisaliśmy wczoraj, zablokowana jest zachodnia cyrkulacja strefowa. Wynika to stąd, że nad półwyspem Skandynawskim dominuje rozległy wyż „Jürgen” z centrum w rejonie Oslo. Przez kilka najbliższych dni będzie się on umacniał, przemieszczając na południowy wschód - nad Bałtyk.

Dynamiczne zmiany [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:50

Pada i padać będzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 26 wrz 08:01

Od wczoraj mamy kalendarzową i astronomiczną wiosnę. Jednocześnie przyszła do nas pogoda chłodniejsza niż w dni poprzednie, ale na szczęście słoneczna. Dzisiaj przeważać będą rozpogodzenia i rozwijające się w ciągu dnia chmurami konwekcyjne typu Cumulus lub Stratocumulus. Mogą z nich wystąpić słabe opady śniegu, w ciągu dnia jednak jest to jednak mało prawdopodobne.

Temperatura sięgnie dziś maksymalnie 5 stopni. Temperatura odczuwalna będzie o kilka stopni niższa, bo wiatr będzie wiał z północnego wschodu z prędkością około 25 km/h, a w porywach ponad 60 km/h.

W najbliższą noc i kilka następnych, temperatura spadnie klika stopni poniżej zera, a przy gruncie spaść może nawet do -8 stopni. Najbliższej nocy niewykluczony jest niewielki śnieg.

Jutro nadal będzie pogodnie ale chłodno, chłodniej nawet niż dziś, bo maksymalna temperatura ma wynieść w Bydgoszczy +3 stopnie. Wiatr, który w nocy bedzie słabszy, jutro w ciągu dnia wróci do prędkości dzisiejszej, nadal z północnego wschodu. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.45, a zajdzie o 18.04. Dzień będzie trwał 12 godzin i 18 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor