POLICJA 997 20 sty 13:38 | ak
Chwile grozy na trasie Inowrocław - Bydgoszcz. Z jadącej wężykiem ciężarówki wypadały części załadunku

fot. policja

Alarm o niebezpiecznej jeździe wszczął przypadkowy kierowca, który widział groźne manewry na drodze. Z uszkodzonej ciężarówki marki DAF wypadały części załadunku oraz elementy pojazdu. Interweniujący patrol „drogówki” ze Złotnik Kujawskich uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy odbierając kluczyki.

Cała sytuacja rozegrała się we wtorek (18 stycznia) w godzinach popołudniowych. Dyżurny inowrocławskiej policji otrzymawszy zgłoszenie, skierował patrol ruchu drogowego na trasę z Inowrocławia do Bydgoszczy. 

Interwencja wynikała z relacji zgłaszającego, który powiadomił służby o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy.  - Policjanci z posterunku w Nowej Wsi Wielkiej zauważyli opisany pojazd. Gdy tylko ten zatrzymał się w zatoczce autobusowej, patrol podbiegł do kierowcy i odebrał mu kluczyki. Mężczyzna bełkotał i z opóźnieniem reagował na zadawane przez policjantów pytania - poinformowała asp. Justyna Piątkowska z WP KPP w Inowrocławiu .

fot. policja

Kontrola stanu trzeźwości wykazała u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na miejsce interwencji dotarł także świadek, który opowiedział policjantom o niebezpiecznych manewrach ciężarówki. - Samochód jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej. W Jaksicach przejechał na czerwonym świetle, by następnie, kawałek dalej, zjechać na pobocze i uderzyć w drzewo. Kierowca, pomimo uszkodzeń pojazdu, kontynuował jazdę. W miejscowości Tarkowo Dolne z samochodowej naczepy zaczęły nawet wypadać przedmioty - informuje asp. Piątkowska.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 31-latka, a on sam trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał.
Uszkodzoną ciężarówkę z wyrwanym metalowym skrzydłem drzwi policjanci przekazali właścicielowi firmy transportowej.

fot. policja

Z przesłuchania zatrzymanego mężczyzny wynikało, że w takim stanie zamierzał dojechać z towarem aż do Niemiec. 

31-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na kilka lat.

 

źródło: WP KPP Inowrocław

ak Autor