POLICJA 997 10 cze 2019 | Redaktor
Kąpiel w jeziorze zakończyła się tragicznie

fot. Policja

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia zdarzenia 29-letniego mężczyzny w Jeziorze Górznieńskim.

Brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie w piątek (7 czerwca) po godz. 23.00. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, wstępnie ustalili, że prawdopodobnie czterech mężczyzn wypłynęło łódką na jezioro. Dwóch z nich wskoczyło do wody popływać, jeden z nich dopłynął do łódki, drugi - nie.

Od tamtej pory trwały poszukiwania zaginionego 29-latka (pisaliśmy o tym TUTAJ). Oprócz policjantów, przewodników z psami tropiącymi wzięli w nich udział strażacy z Górzna, Brodnicy, Torunia i Bydgoszczy ze specjalistycznym sprzętem oraz płetwonurkowie.

W sobotę (8 czerwca) około godz. 14.10 strażacy wydobyli z wody ciało mężczyzny. Brodniccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny tej tragedii.Policjanci przypominają!

Korzystaj z kąpieli tylko w miejscach wyznaczonych. Lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana. W przypadku wejścia do niestrzeżonych zbiorników każdorazowo należy sprawdzić głębokość i strukturę dna. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska, na którym przebywasz, a także stosuj się do uwag i zaleceń ratownika. Nie pływaj w czasie złej lub niepewnej pogody np. burzy, mgły, gdy wieje silny wiatr. Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody należy się schłodzić – pozwoli to na unikniecie wstrząsu termicznego. Nie pływaj w miejscach gdzie jest dużo wodorostów. Pływaj w miejscach dobrze Ci znanych, Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Nie baw się w przytapianie innych osób korzystających z kąpieli, spychanie do wody z pomostów, z materacy.  Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu.

Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby, które są w pobliżu. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc, to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach, to powiadom inne osoby.  Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, zapewnij sobie asekurację. Warto zaopatrzyć się w bojkę, dzięki której będziesz widoczny, a także gdy opadniesz z sił, pomoże utrzymać się na wodzie.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor