POLICJA 997 12 mar 2019 | Redaktor
Rowerzysta zginął na miejscu [ZDJĘCIA]

fot. Policja

Policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w miejscowości Głowińsk (gm. Rypin). Kierujący citroenem potrącił rowerzystę, który zginął na miejscu.

We wtorek (12 marca) około godz. 5:20 dyżurny policji w Rypinie otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Głowińsk doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejsce natychmiast udali się policjanci.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że na drodze wojewódzkiej nr 534, na prostym odcinku drogi, 43-letni kierowca citroena w trakcie wymijania z innymi pojazdami uderzył w tył kierującego rowerem, który poruszał się w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia kierujący rowerem poniósł śmierć na miejscu, był nim 55-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Kierowca citroena był trzeźwy. 

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zorganizowali objazdy. Czynności na miejscu wypadku, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Rypinie, podjęli policjanci pionu kryminalnego. Funkcjonariusze pracować będą nad odtworzeniem przebiegu zdarzenia i wyjaśnieniem dokładnej przyczyny wypadku.

Źródło i foto: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor