POLICJA 997 15 wrz 2020 | kp
 Ukradł telefon i dokumenty. Wpadł, bo jechał pijany

fot. ilustracyjna, Pixabay

W piątek (11 września) do policji w Janikowie wpłynęła informacja o kierowcy forda, który może być pod wpływem alkoholu. Po godzinie 23.00 patrol namierzył opisany pojazd i zatrzymał do kontroli.

– Samochodem kierował 31-letni mężczyzna, od którego policjanci wyczuli woń alkoholu – przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu. Ponadto mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić samochodu – miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mieszkaniec Janikowa trafił do aresztu. – Następnego dnia usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa polegającego na jeździe w stanie nietrzeźwości i złamaniu sądowego zakazu. Ponadto popełnił je w warunkach recydywy. Wcześniej też odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa – przekazuje policjantka. Ponadto według zdobytych materiałów mężczyzna w sierpniu dokonał kradzieży telefonu komórkowego i dokumentów, za co również odpowie.

W poniedziałek (14 września) mężczyzna został doprowadzony do oskarżyciela i sądu. Za wszystkie przewinienia grozi mu siedem i pół roku więzienia. 31-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu.

Na podstawie: KPP w Inowrocławiu

kp Autor