Polska i Świat 2 sty 16:48 | kd
Koniec z używaniem terminu matka, ojciec, syn czy córka.  Lewica chce określeń bezpłciowych

Partia Demokratów w USA dąży do tego by przestać używać określeń takich jak matka, ojciec, syn, córka, dziadek, czy ciocia. Zamiast tego proponują by używać terminów neutralnych płciowo.

Pakiet zmian został zaprezentowany przez Przywódców Izby Reprezentantów w piątek. Teraz ma się nad tym projektem pochylić Kongres. Całośc projektu ma na celu wyeliminowanie słów odnoszących się do tożsamości płciowej. Według projektodawców dotychczas używane określenia mają obrażać osoby, które inaczej identyfikują swoją płeć.

Przedstawiciele Demokratów Nancy Pelosi oraz James McGovern ogłosili, że proponowany pakiet zawiera zmiany, które „uszanują wszystkie tożsamości płciowe poprzez zmianę zaimków i relacji rodzinnych w Izbie na neutralne płciowo". 

Politycy demokratów sugerują by zamiast np. określenia "syn" czy "córka" używać neutralnego płciowo określenia "dziecko".

To jednak nie wszystko. Korekcie mają zostać poddane wg. projektu również nazwy oficjalnych urzędów takich jak "chairman" na "chair".

Według głównych wnioskodawców proponowany pakiet - obejmuje szeroko zakrojone reformy etyczne, zwiększa odpowiedzialność za naród amerykański i sprawia, że Izba Reprezentantów jest najbardziej inkluzywna w historii.

 

 

 

Inf. theepochtimes.com/do rzeczy.pl

 

 

kd Autor