Polska i Świat 8 kwi 09:39 | kd
Skandal w Urzędzie Miasta w Świeciu. Pracownicy wyprowadzili ponad pół miliona złotych

W Wydziale Finansowym Urzędu Miejskiego w Świeciu wykryto nieprawidłowości finansowe. Po dokładnej kontroli wiadomo, że chodzi minimum o 500 tysięcy złotych.

Pracownicy Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Świecie wykryli nieprawidłowości finansowe. Po głębszej kontroli wyszło, że z kasy miasta znikło w przeciągu kilku lat ponad 500 tysięcy złotych.

Jak informuje portal Extra Świecie pieniądze z podatku od nieruchomości były przelewane na prywatne konta pracowników.

Urząd Miejski w Świeciu nie komentuje sprawy z uwagi na toczace się śledztwo. Jednakże w środę (7 kwietnia) na stronie Urzędu zamieszczono oświadczenie w tej sprawie:

W trakcie bieżących działań stwierdzono nieprawidłowości w zakresie księgowania wpłat dokonywanych poprzez kasę urzędu. Trwają czynności sprawdzające mające na celu określenie ich zakresu i skali. Dokonano czynności zabezpieczających. Odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych osoby, co do których pracy pojawiły się zastrzeżenia. Sytuacja nie będzie wiązała się z żadnymi dodatkowymi obciążeniami dla mieszkańców. Gmina jest w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami w celu wyjaśnienia sprawy.

 

Do tematu wrócimy.

 

Inf. Extra Świecie

kd Autor