Polska i Świat 13 kwi 06:51 | kd
Zmiany w  resorcie Ziobry. Wiceminister sprawiedliwości  Dalkowska z dymisją

fot. screen YT

Katarzyna Frydrych zastąpi Annę Dalkowską, która podjęła decyzję o rezygnacji z funkcji wiceministra sprawiedliwości, by skoncentrować się na pracy naukowej i orzekaniu w Naczelnym Sądzie Administracyjnym - przekazało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Anna Dalkowska w Ministerstwie Sprawiedliwości zastąpiła 9 września 2019 r. Łukasza Piebiaka, który podał się do dymisji w związku z ujawnioną przez Onet aferą hejterską. 

Jako wiceminister, Dalkowska odpowiadała m.in. za nadzór administracyjny nad sądownictwem, była pełnomocnikiem polskiego rządu przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości w zakresie dotyczącym praworządności.

Jak dowiedział się PAP, Dalkowska zdecydowała o powrocie do pracy w sądzie. Ma orzekać w NSA, do którego nominację otrzymała w końcu lutego br.

Jej miejsce zajęła Katarzyna Frydrych. Od 15 lipca 2005 r. pełniła funkcję wiceprezes Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej, a od 1 maja 2012 r. – była jego prezesem. We wrześniu 2012 r. została sędzią Sądu Okręgowego w Katowicach, a od 1 grudnia 2014 r. pełniła funkcję wiceprezes tego sądu. 23 kwietnia 2019 r. powierzono jej funkcję prezesa Sądu Okręgowego w Katowicach na sześć lat. Była także przewodniczącą XV Wydziału Wizytacyjnego tego sądu.

Inf. PAP

kd Autor