Pozostałe 25 sie 2019 | Redaktor
Bydgoscy lekkoatleci z medalami mistrzostw Polski

Fotografia ilustracyjna: W biegu na 400 metrów na podium stanęły trzy reprezentantki Polski w sztafecie 4x400 metrów/fot. Paweł Skraba

Siedem medali - cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy – zdobyli na mistrzostwach Polski lekkoatleci bydgoskiego Zawiszy. Złoto dla Bydgoszczy dorzuciła jeszcze Iga Baumgart-Witan w biegu na 400 metrów kobiet.

Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 23-25 sierpnia 2019 r. w Radomiu.

Iga (BKS Bydgoszcz) pokonała w finale biegu na 400 metrów kobiet swoje koleżanki z reprezentacyjnej sztafety. Na metę przybiegła w czasie 51.48 s. Tuż za nią, o trzy setne sekundy finiszowała Anna Kiełbasińska. Trzecia finiszowała Justyna  Święty-Ersetic z wynikiem 51.63 s.

Dla Zawiszy Bydgoszcz złote medale zdobyli:

• Kamila Przybyła w skoku o tyczce (4,25 m),
  • Paweł Wojciechowski w skoku o tyczne (5,71 m),
  • kobieca sztafeta 4x100 metrów w składzie: Adrianna Sułek, Katarzyna Sokólska, Natasza Weiland i Marika Popowicz-Drapała (44.94 s).

Marcin Lewandowski po świetnym rekordzie Polski ustanowionym w sobotę w Paryżu zameldował się w niedzielę na bieżni w Radomiu i wygrał bieg na 1500 metrów.

Ze srebrnymi medalami z mistrzostw Polski wrócą:

• Marika Popowicz-Drapała, która w biegu na 100 metrów uzyskała czas 11.50 s i była gorsza tylko do Ewy Swobody  (11.21 s),
  • Victoria Kalitta, która w skoku o tycze uzyskała wynik 3,80 m.

Na trzecim stopniu podium w biegu na 800 metrów stanął Patryk Sieradzki (1:56.00)