Pozostałe 5 mar 2020 | Redaktor
Sprawdź swoją wiedzę o bydgoskim wioślarstwie. Konkurs

archiwum/fot. Anna Kopeć

W sobotę (7 marca) w siedzibie LOTTO-Bydgostii odbędzie się konkurs wiedzy o bydgoskim wioślarstwie. To propozycja dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy będą musieli wykazać się wiedzą obejmującą okres od 1920 do 2019 roku.

Tradycje wioślarskie w Bydgoszczy są bardzo długie. Już dwa miesiące po wyzwoleniu miasta, 16 marca 1920 r., powstało pierwsze w pełni polskie Towarzystwo Wioślarskie – „Tryton” Bydgoszcz. Od tej pory bydgoscy wioślarze odnieśli wiele sukcesów na różnych szczeblach zawodów, aż po czasy współczesne wstępują na stopnie podium, by odebrać medale Mistrzostw Świata czy też olimpijskie, m.in. w Atenach czy Pekinie. W ubiegłym sezonie LOTTO-Bydgostia wygrała rywalizację o Drużynowe Mistrzostwo Polski, a jej zawodnicy wywalczyli na mistrzostwach Polski aż 58 medali.

Popularyzacji tych tradycji służy konkurs organizowany przez Porozumienie „Bydgoskie Wioślarstwo”, które tworzą: LOTTO-Bydgostia, Bydgoski Klub Wioślarek, Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie oraz Zawisza Bydgoszcz. Tematem konkursu jest historia bydgoskiego wioślarstwa w latach 1920–2019.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres kontakt@wioslarstwo.bydgoszcz.pl do 6 marca do godz. 20.00. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz szkołę.  

Początek konkursu 7 marca o godz. 11.00 w siedzibie LOTTO-Bydgostia przy ul. Żupy 4.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor