112 30 gru 2019 | Redaktor
13 tysięcy petard i samodziałowych zestawów pirotechnicznych - nielegalne materiały [ZDJĘCIA]

fot. CBŚP

Nielegalna pirotechnika w obiegu? Skuteczna akcja CBŚP przed sylwestrem.

Ponad 13 tys. szt. petard i samodziałowych zestawów pirotechnicznych, broń oraz amunicję zabezpieczyli policjanci CBŚP podczas akcji, której celem było wyeliminowanie nielegalnej pirotechniki, w tym materiałów wybuchowych w postaci wyrobów pirotechnicznych klasy F4 i T2. W działaniach przeprowadzonych na terenie czterech województw, funkcjonariuszy CBŚP wspierali policyjni chemicy i minerzy-pirotechnicy z komend wojewódzkich.

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji na co dzień nadzorują tematykę dotyczącą wyrabiania, przetwarzania, gromadzenia, posiadania, posługiwania się lub handlu samodziałowymi materiałami i urządzeniami wybuchowymi, których użycie może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób albo mienia w znacznych rozmiarach oraz tych, których posiadanie jest zabronione.

Podczas ostatnich działań, przeprowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami z zarządów CBŚP, policjanci sprawdzili kilkanaście osób, na terenie kraju, które mogły posiadać nielegalną pirotechnikę i udostępniać sposoby wytwarzania samodziałowych materiałów wybuchowych. Tego typu substancje są niezwykle wrażliwe, a przez to skrajnie niebezpieczne.

Podczas akcji policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 13 tys. szt. petard i samodziałowych zestawów pirotechnicznych. Wśród przejętych materiałów pirotechnicznych znajdowały się wyroby z usuniętymi oznaczeniami wskazującymi ich klasę oraz takie, na których posiadanie wymagana jest koncesja MSWiA lub pozwolenie wojewody.

Informacja pochodzi z CBŚP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor