112 25 maj 20:03 | Redaktor

Po śmierci 27-latka spowodowanej policyjną interwencją i użyciem paralizatora, trwają intensywne prace śledcze. W sobotę (25 maja) policja poinformowała o kolejnych decyzjach personalnych.

W związku z interwencją policjantów z dnia 22.05.2024 r. w Inowrocławiu po analizie materiałów zgromadzonych w tej sprawie podjęto kolejne decyzje kadrowe:

- z dniem 25.05.2024 r. odwołano ze stanowiska Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu, z uwagi na niewłaściwy sposób realizacji zadań związanych z nadzorem nad pracą policjantów

oraz

- wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec dyżurnego KPP w Inowrocławiu z uwagi na m.in. niewłaściwy obieg informacji dotyczący przebiegu interwencji.

Policjanci cały czas współpracują także z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy w celu wyjaśnienia tej sprawy. Cały czas trwa także wewnętrzne postępowanie wyjaśniające.

mł. insp. Monika Chlebicz

Rzecznik Prasowy

Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy

 

Przypomnijmy, że mężczyzna zmarł w środę (22 maja). Zapadły już decyzje o zawieszeniu, potem o wydaleniu z policji interweniujących funkcjonariuszy, a następnie zostali oni też zatrzymani. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na trzy miesiące. Media donosiły, że patrol został wezwany do awanturującego się mężczyzny. W efekcie użycia paralizatora stracił on przytomność, był reanimowany i trafił do szpitala.

Źródło: Policja


Polskie Radio PiK podało, że w Inowrocławiu w sobotę (25 maja) odbyl się milczący protest:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor