112 13 lut 2020 | Redaktor
Policyjna akcja „Truck & Bus”. 138 dowodów rejestracyjnych zatrzymanych

fot. ilustracyjna Pixabay

Wczoraj, 12 lutego kujawsko-pomorska policja przeprowadziła szeroko zakrojoną na naszym terenie akcję, która jest częścią ogólnopolskich działań policyjnych pod kryptonimem „Truck & Bus”.

W akcji wzięło udział 296 policjantów ruchu drogowego i 10 funkcjonariuszy innych służb. W sumie skontrolowano 2 060 pojazdów, w celu wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

W naszym regionie od wczesnych godzin policja ruchu drogowego województwa kujawsko-pomorskiego kontrolowała samochody ciężarowe, autobusy oraz busy.

Pojazdy sprawdzano pod kątem bezpieczeństwa, czyli stanu technicznego pojazdów, trzeźwości, czasu pracy kierowców oraz uprawnień do kierowania i przestrzegania przez nich przepisów drogowych.

- W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 197 pojazdów, których stan techniczny nie był zgodny z wymogami technicznymi, natomiast 12 pojazdów nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Mundurowi zatrzymali 138 dowodów rejestracyjnych oraz stwierdzili 21 naruszeń nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku. Policjanci ujawnili 342 wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości przez kierujących, z czego 76 było popełnionych przez kierujących pojazdami ciężarowymi. Policjanci nałożyli na kierujących 590 mandatów karnych i zatrzymali 11 praw jazdy. Policjanci zatrzymali także 5 kierujących pod wpływem alkoholu, z czego 1 był kierowcą pojazdu ciężarowego – wyjaśnił asp. Remigiusz Rakowski z WRD KWP w Bydgoszczy.

na podst. inf. prasowej Policji w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor