112 27 maj 2021 | kd
Śmierć trzyletniego dziecka w placówce opiekuńczej. Prokuratura rozpoczęła śledztwo

Włocławscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmierci niespełna 3-letniego chłopca. Czynności na miejscu wstępnie wykluczyły udział osób trzecich w zgonie dziecka, jednak zgodnie z decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono do dalszych badań.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (27.05.2021) około godziny 2.00 w nocy, kiedy to zostaliśmy powiadomieni o zgonie dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej we Włocławku. Personel ośrodka po zauważeniu, że niespełna 3-letni chłopiec nie oddycha podjął próbę jego ratowania i wezwał pogotowie. Niestety nie zdołano przywrócić dziecku funkcji życiowych.

O zdarzeniu powiadomiony został prokurator, pod nadzorem którego policjanci wykonywali czynności w tej sprawie. Był przy nich obecny również biegły lekarz sądowy, który wstępnie wykluczył, aby do zgonu chłopca przyczyniły się inne osoby.
Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono do dalszych badań, które wyjaśnią przyczynę zgonu. Od wyników sekcji zwłok zależą dalsze czynności w sprawie.


st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku

kd Autor