112 9 wrz 2019 | Redaktor
Zginęli pieszy i rowerzysta. Dwie tragedie w rejonie Włocławka

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Do wypadków, w których zginęły dwie osoby, doszło w ten weekend we Włocławku i powiecie. Starszy mężczyzna zginął na przejściu dla pieszych, a rowerzystę potrącił pijany kierowca.

W sobotę (7 września) po godz. 12.00 dyżurny włocławskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Królewieckiej, w centrum miasta. Kierująca oplem zafira 44-latka, jadąc od ulicy Stodólnej w kierunku ulicy Chopina, potrąciła starszego mężczyznę na przejściu dla pieszych. Pogotowie zabrało 82-latka do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy zmarł. Przyczynę śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Kierującej oplem zatrzymano prawo jazdy, była trzeźwa. Policja prowadzi postępowanie w kierunku spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi do 8 lat więzienia.

Do następnego tragicznego wypadku doszło w niedzielę (8 września) około godziny 13.00 w miejscowości Wola Nakonowska (gm. Choceń). Kierujący mercedesem 46-latek z gminy Kowal uderzył w rowerzystę poruszającego się w tym samym kierunku. Gdy świadkowie udzielali poszkodowanemu pomocy, kierujący mercedesem oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko odnaleźli go w miejscu zamieszkania. Okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali zarówno jego, jak i 22-letnią pasażerkę auta, która także była pijana. 54-letni rowerzysta został zabrany do szpitala, niestety nie udało się go uratować. Kierujący mercedesem odpowie za spowodowanie wypadku śmiertelnego po pijanemu. Do więzienia może trafić na 12 lat.

Okoliczności obu tragedii pod nadzorem prokuratora bada policja.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor