„Strzał w dziesiątkę” u duchaczy. Dla tych, którzy pragną więcej

Redaktor | 10 sty 2018 - „Strzał w dziesiątkę” nie jest tylko dla wierzących, ale dla wszystkich, którzy pragną czegoś więcej i ciągle szukają – mówi o. Maciej Sierzputowski. Jego doświadczenie oparte na Dekalogu przeżyło już w Bydgoszczy ponad 300 osób. Właśnie rozpoczyna się trzecia edycja.

Luter i rewolucja protestancka [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 4 sty 2018 Projekcja słynnego już filmu Grzegorza Brauna „Luter i rewolucja protestancka” odbędzie się w piątek, 5 stycznia, w Domu Parafialnym przy pl. Piastowskim 5. Wstęp wolny.

Jezus Chrystus zjawia się na ziemi

Redaktor | 25 gru 2017 „Oto teraz czas pożądany, oto teraz dzień zbawienia”! Do jakiego innego czasu tak pasuje to proroctwo Izajasza powtórzone przez św. Pawła, jak właśnie do tego święta, jakim jest Boże Narodzenie, zwłaszcza w naszej polskiej tradycji! - pisze Maksymilian Powęski.

Pasterka na żywo [SŁUCHAJ]

Redaktor | 24 gru 2017 Polskie Radio PiK przeprowadzi transmisję pasterki z kościoła pod wezwaniem św. Wojciecha w Sadkach. Początek o północy.

Święta Rodzina co roku jest inna

Magdalena Gill | 24 gru 2017 Miesięczna Jadwiga Jaszczak i jej rodzice zagrają Świętą Rodzinę w żywej szopce, która tradycyjnie pojawi się podczas świąt Bożego Narodzenia w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników w Fordonie.

I Ty możesz pomóc

Redaktor | 23 gru 2017 Uwaga! Możemy pomóc w budowie pierwszego dziecięcego hospicjum na Litwie

Przygotujmy się, jest już blisko

Redaktor | 21 gru 2017 Dwa tygodnie temu pisałem o Adwencie, który jest czasem przygotowania Kościoła na przyjście Pana, a przyjście to ma charakter potrójny. Pierwsze – które dokonało się historycznie – obchodzone będzie wkrótce jako święto Narodzenia Pańskiego; drugie – duchowe – które wciąż trwa i dokonuje się przede wszystkim w sakramentach Kościoła i wreszcie trzecie – które dopiero...

Żużlowcy opowiadali, że „nie wstydzą się Jezusa”

Redaktor | 21 gru 2017 – Przyjmuję wszystkie zagrożenia związane z żużlem. Chcę żyć tak, abym każdego dnia był gotowy na to, co ten sport może mi przynieść – mówił żużlowy mistrz Polski Szymon Woźniak w kościele Świętej Trójcy. Wczoraj (20 grudnia) wspólnie z Krzysztofem Cegielskim, byłym sportowcem, mówili o swojej wierze.

Niebiosa rosę spuśćcie nam z góry

Redaktor | 18 gru 2017 Disce puer latinae, mówili nasi ojcowie. Ucz się, chłopcze, łaciny! Uczenie się łaciny było symbolem i synonimem wszelkiej nauki. Nie tylko dlatego, że łacina, jako język międzynarodowy, służyła porozumiewaniu się za granicą, ale dlatego, że była nośnikiem wielkiej kultury, tradycji, z której wszyscy wyrastamy. I do dziś nie da się tej tradycji do końca zrozumieć bez tego...