Religia 6 lut 2021 | Redaktor
Mężczyźni co miesiąc modlą się różańcem [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W pierwszą sobotę miesiąca (6 lutego) tradycyjnie odbyła się Procesja Różańcowa Ulicami Bydgoszczy. Mężczyźni, modląc się, przeszli z Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Wydarzenie rozpoczęło się poranną Eucharystią i nabożeństwem w Bazylice św. Wincentego à Paulo (al. Ossolińskich 2). Następnie mężczyźni wyruszyli z procesją, która zakończyła się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18) na Wyżynach, gdzie o godz. 12.00 została odprawiona Msza święta, a po niej – nabożeństwo pierwszosobotnie.

Męski Różaniec Ulicami Bydgoszczy cyklicznie organizuje regionalna grupa Wojowników Maryi, ogólnopolskiej wspólnoty poświęconej formacji mężczyzn na dobrych mężów i ojców. W Bydgoszczy grupa spotyka się przy parafii MBF oraz przy parafii pw. św. Marka (ul. Salezjańska 1). Więcej czytaj tutaj.

fot. Anna Kopeć

Więcej zdjęć procesji w galerii poniżej.

Termin Męskiego Różańca oznaczono własnie na pierwsze soboty, ponieważ w te dni w Kościele katolickim, w części parafii, odbywają się nabożeństwa wynagradzające Maryi wyrządzone Jej zniewagi. Praktykowanie tych nabożeństw wiąże się z objawieniami fatimskimi. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor