Religia 19 lut 11:12 | mk
Propozycja ks. Chmielewskiego na Wielki Post: „Niniwa: Pokuta Rodzin” [WIDEO]

ks. Dominik Chmielewski/materiał organizatorów

- Rodziny muszą na nowo zjednoczyć się w Bożej miłości - mówi ks. Dominik Chmielewski, organizator akcji „Niniwa: Pokuta Rodzin”. Wielkopostna inicjatywa zakłada m.in. codzienną wspólną modlitwę domowników.

To kolejna, po „Nazaret moim domem”, akcja skierowana do rodzin. - Jest naszym pragnieniem, by szczególnie teraz zjednoczyć rodziny, które być może przechodzą teraz bardzo trudny czas, w sytuacji obecnej pandemii - mówi kapłan w spocie promującym inicjatywę. - Bóg chce uratować każdą rodzinę, każde małżeństwo, każdy dom, ale woła: pokuta, pokuta, pokuta.

- Ta pokuta nie ma być czymś smutnym, ma być radosnym wynagradzaniem za grzechy, najpierw wyznawaniem ich w sakramencie spowiedzi świętej, a potem naprawieniem, zadośćuczynieniem za grzechy, które tak niszczą dziś rodziny, małżeństwa - tłumaczy.

Akcja zakłada wspólne odmawianie jednej dziesiątki różańca jako przepraszanie za grzechy danej rodziny, a także codzienny czyn pokutny (np. wyrzeczenie się jakiejś drobnej przyjemności, post, dodatkowa modlitwa itd.) w intencji współmałżonka/dzieci/rodziców, wpisywane w kalendarz.

Założenia akcji wyjaśnia pomysłodawca, ks. Dominik Chmielewski, salezjanin, założyciel wspólnoty Wojowników Maryi, mającej m.in. formować mężczyzn na dobrych mężów i ojców.

Instrukcję prezentuje także zaangażowany w akcję ks. Teodor Sawielewicz, twórca popularnego kanału na YouTube „Teobańkologia”. - Po co pokutować? Bo mamy za co - mówi między innymi.  - - Chcemy, by ta akcja miała wymiar wspólnego nawracania się całej naszej rodziny. PRAGNIEMY PRZEPRASZAĆ ZA GRZECHY, ofiarując naszą pokutę Bogu przez ręce i NIEPOKALANE SERCE MARYI. Przez to chcemy zmieniać siebie i swoje myślenie - wskazuje.

Akcja rozpoczęła się w Środę Popielcową, potrwa do Wielkiej Soboty, przypadającej w tym roku 3 kwietnia. Włączyć się w nią można w dowolnym momencie.

 

mk Autor