Sport 23 maj 17:29 | Redaktor
Bydgoscy futboliści wrócili do treningów

fot. Anna Kopeć, archiwum

Sport stał się jedną z dziedzin życia które w wyniku pandemii spotkał całkowity lockdown. Rozgrywki i treningi zostały zawieszone. Nie inaczej było z futbolem amerykańskim. Miło nam jest poinformować, że tak jak w innych dyscyplinach powoli sytuacja zbliża się do normy. Nasi futboliści wznowili treningi.

Bydgoscy łucznicy czyli drużyna Archers – to jeden z młodszych zespołów w naszym mieście. Ich początki sięgają 2008 roku. 

Obecnie KS Archers Bydgoszcz to trzy drużyny (TOP Liga, juniorzy i minis). Swoje mecze rozgrywają na stadionie przy ulicy Słowiańskiej. 

Od połowy maja łucznicy wznowili treningi. Nowe warunki wymuszają zmiany sposobu szkolenia. Są one szczególnie trudne do wprowadzenia w sportach kontaktowych.

Tak wznowienie treningów ocenia Stanisław Pawalka – koordynator grup młodzieżowych KS Archers;

Nałożone ograniczenia powodują, że trenerzy muszą wykazać się dużo większą pomysłowością przy prowadzeniu ćwiczeń pozycyjnych. Dużą trudnością jest też nakaz utrzymywania odległości pomiędzy zawodnikami. Trudno mi jest zwłaszcza wyobrazić sobie skuteczne szkolenie zawodników liniowych, gdyż większość ich pracy na boisku wykonuje się w zwarciu z przeciwnikiem. Mimo to, możliwość ponownego wyjścia na boisko jest miłą osłodą po ostatnich dwóch miesiącach spędzonych w zamknięciu. 

Perspektywa wznowienia rozgrywek ligowych i meczy sparingowych wydaje się jednak nadal daleka.

Jestem pełen wątpliwości co do tego (wznowienia rozgrywek - przypis red.). Futbol amerykański w Polsce nie jest piłką nożną, nie stoją za naszą dyscypliną wielkie pieniądze z kontraktów telewizyjnych czy umów sponsorskich. W oczach władz sanitarnych na pewno naszym atutem nie będzie też to, że większość rozgrywki w futbolu amerykańskim odbywa się w bliskim kontakcie z przeciwnikiem. 

Dodaje Stanisław Pawalka. Jednocześnie klub wznawia rekrutację, zapraszając młodych ludzi zainteresowanych futbolem amerykańskim w swoje szeregi. 

 

 

Źródło: KS Bdgoszcz Archers/bydgoszczarchers.com

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor