Sport 16 lis 2017 | Redaktor
Bydgoszcz chce być miastem gospodarzem piłkarskich MŚ U-20

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Polska chce zorganizować piłkarskie mistrzowska świata U-20 w 2019 roku. Bydgoszcz zgłosiła już do PZPN swój akces o status jednego z miast gospodarzy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zbigniewa Bońka, Polski Związek Piłki Nożnej złożył do FIFA dokumenty aplikacyjne na zorganizowanie w Polsce Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej do lat 20 w 2019 roku. Wcześniej miasto Bydgoszcz zgłosiło do PZPN-u swój akces o status jednego z miast gospodarzy tych mistrzostw, bazując na doświadczeniu odbywających się m.in. w naszym mieście w czerwcu tego mistrzostw Europy U-21.

We wniosku należało wskazać główne boisko rozgrywania spotkań oraz minimum 4 boiska treningowe. Jako boisko główne został wskazany Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, a jako boiska treningowe wytypowano, na podstawie wymogów FIFA, boisko boczne CWZS Zawisza oraz stadiony BKS „Chemik” oraz KS „Gwiazda”. Dodatkowo w ramach współpracy metropolitalnej zgłoszono dwa boiska w gminach członkowskich Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz - w Solcu Kujawskim oraz w Białych Błotach.

Rozstrzygnięcie, które z państw będzie organizatorem kolejnych piłkarskich mistrzostw świata U-20 i czy odbędą się one również w Bydgoszczy powinniśmy dowiedzieć się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor