Sport 22 sie 2020 | mk
Bydgoszcz ponownie stolicą triathlonu [FOTORELACJA]

fot. Anna Kopeć

Borówno i Bydgoszcz do niedzieli (23 sierpnia) są gospodarzami Ocean Lava Triathlon Polska. Zawodnicy ścigają się w jeziorze Borówno, wsiadają na rowery w drodze na bydgoski stadion Zawiszy. Ich zmagania kończy bieg.

To już 13. edycja międzynarodowych zawodów Triathlon Polska. Pierwszego dnia rywalizacji (22 sierpnia) triathloniści mierzyli się z dwoma dystansami: pełnym (IM: 3,8 km pływania / 180 km jazdy rowerem / 42 km biegu) i „średnim” (1/2 IM:  1,9 km pływania / 90 km jazdy rowerem / 21 km biegu).

Sprint (0,75 km pływania / 20 km jazdy rowerem / 5 km bieg) - zaplanowano na niedzielę.

Poza startami indywidualnymi, przewidziano też rywalizację sztafetową.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli utytułowani triathloniści: Ewa Komander i Maciej Chmura. Według nieoficjalnych wyników, to właśnie oni zostali zwycięzcami na dystansie pełnym (226 km, czas netto odpowiednio: 8:28:10,5 i 9:12:16,85).

Wśród kobiet na dystansie średnim (113 km) triumfowała Maria Hajnos-Małecka (czas netto: 4:46:31,55), wśród mężczyzn - Tomasz Marcinek (3:56:32,85).

Jak podaje miasto, uczestnikiem imprezy jest również Czech Honza Tománek, dwukrotny mistrz świata osób niepełnosprawnych na dystansie ½ IM - „w dywizji rowerów napędzanych rękami.”

fot. Anna Kopeć

Nie jest jedyną osobą niepełnosprawną uczestniczącą w zawodach: z dystansem długim postanowiła zmierzyć się grupa niepełnosprawnych dzieci z fundacji Fizjotriterapia. Follow Your Dreams.

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie http://wyniki.b4sport.pl/. 

W związku z imprezą występują utrudnienia: odcinek ulicy Gdańskiej jest wyłączony z ruchu tramwajowego i autobusowego. Więcej o zmianach w organizacji ruchu czytaj tutaj.

mk Autor