Sport 18 maj 20:21 | Redaktor

Ekipa Enea Abramczyk Astorii pokonała w Wałbrzychu miejscowy zespół Górnika 68:65 w pierwszym meczu finałowym play off 1. ligi koszykarzy.

Pierwsza kwartę wygrali czterema punktami bydgoszczanie. Miejscowi w drugiej odsłonie zaczęli od mocnego uderzenia i prowadzili w niej już 11:4. Ostatecznie impetu starczyło im tylko na odrobienie strat i na przerwę do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku remisowym 31:31.

Sobotni (18 maja) mecz był szalenie wyrównany, ale ostatecznie to bydgoszczanom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Drugi mecz finałowy w niedzielę (19 maja) o godz. 18.00 w Wałbrzychu.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 65:68 (15:19, 16:12, 16:20, 18:17)