Sport 19 lut 08:27 | Redaktor
Po raz piąty odbędzie się CITY TRAIL w Bydgoszczy

fot. CITY TRAIL

W niedzielę, 23 lutego myślęcińskie ścieżki znów zapełnią się biegaczami. Po raz piąty odbędzie się przełajowy bieg z cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz w sezonie 2019/2020.

Trasa przełajowa jest zaplanowana na 5 kilometrów. W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze biegi. Aktualnie po czterech edycjach biegów przełajowych faworytami są: wśród mężczyzn Damian Rudnik, a wśród kobiet Daria Maik, Zuzanna Latańska oraz Marta Szenk. Uroczyste podsumowanie całego cyklu oraz rozdanie nagród i medali dla zwycięzców odbędzie się w połowie kwietnia.

Organizatorzy biegów z cyklu CITY TRAIL zawsze pamiętają o najmłodszych. Na odpowiednio przygotowanych dystansach biegają najmłodsi, pokonując 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. Nie tylko dzieci poniżej piątego roku życia, ale wręcz kilkumiesięczne raczkujące maluchy pokonują np. 300- metrowy dystans.

- Cieszymy się, że cykl CITY TRAIL angażuje całe rodziny – od dorosłych przez najmłodszych biegaczy. Mamy nadzieję, że wspólne uprawianie sportów będzie coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Zdrowe nawyki, takie jak prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna to pierwszy krok do zdrowia i dobrego samopoczucia – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Harmonogram biegu CITY TRAIL:

godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów (Polana Różopole)
godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km

Zapisy na stronie: tutaj

- Warto dodać, że każdy z zawodników startujących w cyklu może wybrać pakiet charytatywny i wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Aktualnie na koncie zbiórki jest blisko 60 000 zł - w skali ogólnopolskiej. Przypomnijmy, że CITY TRAIL to dziesięć lokalizacji – poza Bydgoszczą są to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław – dodają organizatorzy imprezy.

źródło: City Trail

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor