Sport 12 paź 15:12 | Redaktor
W Łubiance rozegrano 2. Turniej Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Oto relacja  [WYNIKI, ZDJĘCIA]

fot. Edukacja przez szachy

W sobotę, 7 października odbył się drugi turniej cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej w Łubiance, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej szkół w poprzedniej edycji.

Społeczność Łubianki słynie z gościnności, nic więc dziwnego, że i tym razem wszyscy zostali ugoszczeni przepyszną pomidorówką, najlepszymi na świecie goframi oraz różnego rodzaju smakołykami przygotowanymi m.in. przez znakomite mamy. Postanowiliśmy więc podziękować pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie unikalnymi medalami, wykonanymi specjalnie na tę okoliczność przez BD ART - Trofea sportowe.

Turniej został otwarty przez Dyrektor szkoły - p. Honoratę Żeglarską, Wicekurator Oświaty p. Marię Mazurkiewicz, Sekretarza Gminy Łubianka - p. Bartosza Lewandowskiego, organizatora Arkadiusza Matczyńskiego wraz sędzią głównym Mariuszem Matczyńskim oraz sędziami rundowymi Jakubem Dwojackim i Mateuszem Budnikiem. Za zapisywanie wyników oraz zdjęcia odpowiedzialna była Karolina Boczek. Każdy otrzymał zestaw startowy a przepiękne puchary za miejsca 1-3 zostały ufundowane przez Gminę Łubianka. Nad całością czuwała niezastąpiona p. Jolanta Młodzianowska z SP w Łubiance. W zawodach wzięło udział aż 141 zawodników!

Zawody odbywały się na dystansie 7 rund, tempem 10min + 5 sek na zawodnika.
Podziękowanie kierujemy także do wolontariuszek, przesympatycznych dziewcząt, które wypisały dyplomy dla uczestników!

Wyniki II turnieju Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa:

Zwycięzcą grupy klas 1-3 SP i przedszkoli został Leon Dybowski z SP 32 w Toruniu, przed Eleną Dybowską z SP 32 w Toruniu i Antonim Chrobakiem z SP w Osielsku.

Wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5204743235305472/results/7 

Zwycięzcą grupy klas 4-6 szkół podstawowych został Maciej Piotrowski z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy, przed Kacprem Łysakowskim z SP 24 w Toruniu i Zofią Chrobak z SP w Osielsku.

Wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5998335616876544/results/7 

Zwycięzcą grupy klas 7-9 szkół podstawowych i szkoły ponadpodstawowe został Piotr Szulc z ZS Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie, przed Kacprem Wójcikowskim z ZS w Kowalewie Pomorskim oraz Olafem Stańczakiem z SP w Osielsku.

Wyniki: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4760658179522560/results/7 

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom całego cyklu: Enea Operator, Jetworld tonery i tusze do drukarek, Solbet, Dartom T.Przybylski R.Przybylski Spółka Komandytowa, Eximo Project, W7konsulting, Największy Sklep Szachowy Caissa, Stowarzyszenie Nowa Perspektywa na rzecz gminy Zławieś Wielka, Pierogarnia Stary Młyn Bydgoszcz, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Opera NOVA, Teatr Polski, Rumiane Jabłko - swojskie specjały, Poligrafia Szczodrak.

Po turnieju MLS odbyły się zawody szachów drużynowych z okazji Dnia Nauczyciela. Wzięło w nich udział aż 23 drużyny. Zwycięzcami zostali UKS Szachy Osielsko w składzie Olaf Stańczak, Paweł Brudnicki i Maria Górny, przed Benedyktynkami w składzie Igor Kubacki, Wiktoria Winiarska i Marcelina Smycz oraz Chemikiem w składzie Bohdan Terekhov, Svitlana Terekhov i Mikołaj Kardasz. Turniej został zorganizowany przez Fundacja Klub Szachowy Jacwież z Suwałk a sędzią głównym był Jakub Dwojacki, któremu towarzyszyli Mateusz Budnik i Mariusz Matczyński.
Następny turniej odbędzie się 21 października w Szkole Podstawowej w Bysławiu. 

 

źródło: Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa 


zdjęcia: Edukacja przez szachy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor