Sport 9 paź 09:54 | Redaktor
Wielkie mistrzynie sportu będą rozmawiać o wpływie technologii na ludzkie życie

fot. Rafał Oleksiewicz

Wielkie mistrzynie sportu Otylia Jędrzejczak, Adrianna Sułek, Katarzyna Zilmann i Helena Wiśniewska będą dyskutować o wpływie technologii na kondycję psychiczną i fizyczną. W poniedziałek w Barcinie na Kujawach i Pomorzu odbędzie się pierwsza tegoroczna odsłona akcji „Śniadanie Mistrzyń – Sport jest Kobietą”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Śniadanie Mistrzyń to zajęcia edukacyjno-sportowe, w trakcie których bardzo duży nacisk stawiany jest na motywację oraz budowanie wzajemnych relacji. Tematem przewodnim spotkania w Barcinie będzie wpływ nowych technologii na ludzkie życie.

– „Śniadanie Mistrzyń – Sport jest Kobietą” to taki projekt, w którym poruszamy różne tematy, ważne tematy dla społeczeństwa, ważne tematy dla grupy wiekowej, która się z nami spotyka. W Barcinie będziemy mówić o nowoczesnych technologiach i ich wpływie na nasze życie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Powiemy zarówno o korzyściach wynikających z technologii, jak i o zagrożeniach, bo przecież i jednych, i drugich, jest bardzo dużo – mówi Otylia Jędrzejczak, jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu.

Do Barcina Jędrzejczak zaprosiła trzy inne mistrzynie sportu, w tym medalistki ostatnich igrzysk olimpijskich w Tokio – wioślarkę Katarzynę Zilmann i kajakarkę Helenę Wiśniewską. Będzie też Adrianna Sułek, czołowa polska lekkoatletka, wielobojowa halowa wicemistrzyni świata i Europy oraz wicemistrzyni Europy z Monachium, która obecnie przerwała karierę sportową, bo spodziewa się dziecka. W programie są nie tylko spotkania z mistrzyniami, ale także ćwiczenia pod okiem renomowanej krakowskiej trenerki personalnej Klaudii Koźbiał.

Spotkanie odbędzie się o godz. 10 w Miejskim Domu Kultury w Barcinie (ul. Artylerzystów 8). Realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak projekt „Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a jego pierwsza odsłona także przez Województwo Kujawsko-Pomorskie, miasto Barcin, Miejski Dom Kultury w Barcinie, Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji praz HMS Fitness. Partnerem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet.

 


Fundacja Otylii Jędrzejczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor