STRAŻ MIEJSKA 986 17 sty 2021 | Redaktor
Straż Miejska apeluje o zgłaszanie miejsc pobytu osób bezdomnych [KOMUNIKAT]

fot. Straż Miejska w Bydgoszczy/zrzut ekranu

W związku z prognozami na najbliższe dni dotyczącym możliwości wystąpienia temperatur znacznie poniżej zera stopni, Straż Miejska w Bydgoszczy apeluje do mieszkańców o zgłaszanie miejsc przebywania osób bezdomnych pod całodobowy numer alarmowy 986.

Każdej nocy, gdy temperatura spada poniżej zera, strażnicy miejscy kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. W ten weekend do realizacji tego zadania zostały już skierowane dodatkowe patrole wspólne z Policją.

Jednak część osób bezdomnych stale się przemieszcza i każdą noc spędza w innym miejscu. Zazwyczaj są to klatki schodowe, ale niekiedy bezdomni nocują w zsypach na śmieci, opuszczonych budynkach, czy we wiatach śmietnikowych. Stwarza to realne zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Strażnicy proszą więc mieszkańców o każdorazowe zgłaszanie takich sytuacji pod numer 986. Dyżurny będzie wówczas kierował patrole we wskazane miejsca, aby uniknąć konsekwencji wychłodzenia organizmu, na które narażone są osoby bezdomne.

Komunikat Straży Miejskiej w Bydgoszcz

O osobach bezdomnych, nietrzeźwych, straszych przebywajacych na zimnie można także alarmować Policję pod numerem 997 lub zadzwonić na numer alarmowy 112.

Między innymi o tym, co robić, gdy widzimy osoby potrzebujące pomocy i gdzie mogą otrzymać nocleg czytaj także tutaj.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor