STRAŻ POŻARNA 998 9 kwi 2020 | Krzysztof Drozdowski
Poważny wypadek w Fordonie. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia [ZDJĘCIA]

fot. Bydgoszcz 009

Do groźnego wypadku doszło w Fordonie na skrzyżowaniu ulic Akademickiej i Romanowskiej. Samochód osobowy zderzył się z autobusem komunikacji miejskiej (linia 69).

Zderzenie dwóch pojazdów było bardzo dynamiczne. Do tego stopnia, ze samochód osobowy został wypchnięty na pobliski przystanek tramwajowy. Po drodze doszło jeszcze do staranowania słupu sygnalizacji świetlnej. We wnętrzu samochodu uwięziona została jego pasażerka.

Na miejsce zdarzenia zostały wysłane Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dwa zastępy PSP z Jednostki Ratownicz Gaśniczej 2 Bydgoszcz (Fordońscy strażacy).

Jak poinformowała Straż Pożarna kierowca auta oraz jeden z pasażerów, mimo odniesionych ran, wydostali się z auta o własnych siłach. Chwilę później zakrwawiony kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Rozpoczęto jego poszukiwania. Do wyciągnięcia zakleszczonej pasażerki strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Żaden z pasażerów autobusu nie odniósł obrażeń.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus przejeżdżał przez skrzyżowanie na zielonym świetle. Białe auto miało poruszać się z bardzo dużą prędkością. Dokładne przyczyny zdarzenia oraz jego przebieg ustali dochodzenie - poinformował przedstawiciel Straży Pożarnej.


AKTUALIZACJA, 10 kwietnia

Policja zatrzymała sprawcę wypadku. Więcej czytaj tutaj.

 

Oprac. kd na podst. Bydgoszcz 998

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.