Styl życia 2 mar 2020 | Redaktor
Próba Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej odbyła się na Barce „Lemara”  [ZDJĘCIA]

fot. nadesłane

Dziecięce Graffiti w ostatni weekend zagościło w Muzeum Legend Szyperskich, czyli na barce „Lemara”. Pod kierownictwem Adama Gajewskiego – opiekuna barki z ramienia bydgoskiego MCK-u – odbyła się próba Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej.

Sobotnie (29 lutego) spotkanie rozpoczęło się od gier i zabaw, m.in. w pirata i gry karciane. Specjalnym gościem był Arkadiusz Górajdowski, który na spotkanie przyjechał z zaprzyjaźnionego z Dziecięcym Graffitti Towarzystwa Przyjaciół Downa z Grudziądza. Grą na gitarze uświetnił próbę, angażując wszystkich uczestników do wspólnego grania na instrumentach perkusyjnych. Próby Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej od marca będą odbywały się cyklicznie.

– Na Barce „Lemara” nie mogło zabraknąć utworu „Barka”, do wykonania którego włączyli się wszyscy uczestnicy spotkania – relacjonował jeden z uczestników.

Kolejna próba już w następną sobotę. Zapowiedzi wraz z zaproszeniem dla chętnych będą publikowane na stronie Dziecięcego Graffitti na Facebooku. 

Dziecięce Graffiti jest projektem non-profit, skupiającym dzieci z Zespołem Down i inne osoby niepełnosprawne oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw, np. spotkania muzealne, organizuje okolicznościowe imprezy, wspólne wyjścia do instytucji kultury.

Fotorelacja z sobotniego spotkania poniżej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor