Wydarzenia 3 lip 19:01 | ak
45. Wielki Turniej Rycerski w Golubiu-Dobrzyniu

Zdjęcie z ubiegłorocznego turnieju fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wojowie z całej Polski prezentują swoją waleczność i kunszt podczas 45. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Wydarzenie rozpoczęło się już w piątek (2 lipca) przemarszem przez miasto i inauguracją turnieju na Rynku Golubskim, zakończy się w niedzielę (4 lipca) wręczeniem nagród.

Odbywająca się co roku pod golubskim zamkiem widowiskowa rekonstrukcja walk rycerzy to międzynarodowa impreza o charakterze historycznym. Wojowie uczestniczą w konkurencjach zręcznościowych i strzeleckich, a także w potyczkach.

Rywalizacjom towarzyszą pokazy kaskaderskie, sokolnicze i rekonstrukcyjne (m.in. Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego), zabawy dla dzieci, obozowiska rycerskie oraz jarmark oferujący regionalne specjały i pamiątki. Turniej jest także okazją do lepszego poznania średniowiecznej historii Europy.

W tym roku z powodu pandemii w zawodach udział wezmą tylko reprezentanci Polski. Uroczyste otwarcie turnieju nastąpiło w sobotę (3 lipca) w południe, a zmagania rycerzy zakończy nocny pokaz „Koń i ogień – dwa żywioły”.

Natomiast w niedzielę (4 lipca) już od godziny 11.00 zobaczymy m.in.  finały turnieju kuszniczego, rzut toporem czy też pokaz kaskaderski. Przewidziana jest również  możliwość zwiedzania Zamku i obozowiska rycerskiego. Zakończenie turnieju planowane jest na godzinę 16.30, wręczeniem nagród.

Zdjęcia z ubiegłorocznego turnieju fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

ak Autor