Wydarzenia 5 maj 2017 | Redaktor
S5 już na granicy województwa

Oddany został do użytku odcinek trasy S5 omijający Gniezno i dochodzący do granicy województwa kujawsko-pomorskiego. 10 maja planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych na terenie naszego regionu.

Inwestycja realizowana pod Gnieznem polegała na budowie 18,5 km drogi ekspresowej omijającej od północnego zachodu to miasto. Kosztowała 500 mln zł. Dzięki niej skrócił się czas przejazdu pomiędzy Bydgoszczą i Poznaniem. Z końcem kwietnia wydane zostało też pozwolenie na budowę trzeciego odcinka drogi S5 na terenie województwa  kujawsko-pomorskiego  Szubin-Jaroszewo (na terenie powiatu nakielskiego). Decyzja ZRID umożliwia przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej.

10 maja planowane jest rozpoczęcie  prac budowlanych na odcinku od Żnina do granicy województwa. Na tym fragmencie o długości 25 km powstaną m.in. dwie jezdnie i 4 węzły dwupoziomowe.  Decyzja ZRID na ten odcinek została wydana w ubiegłym miesiącu.

Inwestycja na terenie województwa kujawsko-pomorskiego realizowana jest  w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Przetarg na budowę blisko 130 kilometrów „ekspresówki” ogłoszono w 2014 roku. Umowy z wykonawcami GDDKiA zawarła w 2015 roku. Zakończenie prac planowane jest na 2019 rok. Wartość inwestycji to 2,5 mld zł.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor