Wydarzenia 29 sie 2017 | Wojciech Bielawa
Antoni Tokarczuk opowie o swoim flircie z historią

Okładka książki "Mój czas. Flirty z historią" / materiały IPN

W czwartek o godz. 17 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie autorskie z Antonim Tokarczukiem. Autor będzie promował swoją książkę „Mój czas. Flirty z historią” wydaną przez IPN.

Publikacja „Mój czas. Flirty z historią” to wspomnienia Antoniego Tokarczuka z jego działalności w NSZZ „Solidarność” w latach osiemdziesiątych XX wieku oraz z aktywności politycznej po 1989 r. Autor był jednym z założycieli „Solidarności” w Bydgoszczy, pełnił w NSZZ funkcję wiceprzewodniczącego regionu bydgoskiego. 13 grudnia 1981 roku został internowany, przez rok przebywał w ośrodkach odosobnienia w Strzebielinku i Białołęce. Po wyjściu na wolność pracował w Duszpasterstwie Ludzi Pracy w Bydgoszczy, wszedł w skład Krajowej Komisji Wykonawczej „Solidarności”. W 1989 roku został z ramienia Komitetu Obywatelskiego został wybrany na senatora. W kolejnych latach był także posłem, pełnił także funkcję wojewody bydgoskiego. Antoni Tokarczuk był związany z Porozumieniem Centrum, był wiceprezesem partii od 1990 do 1997 roku, a następnie do 1999 roku – jej prezesem. W rządzie Jerzego Buzka w latach 1999-2001 sprawował urząd ministra środowiska.

Spotkanie z Antonim Tokarczukiem odbędzie się w czwartek (31 sierpnia) o godz. 17.00 w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Jagiellońskiej 3. Wstęp wolny. Patronat medialny nad wydarzeniem objął „Tygodnik Bydgoski”.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący