Wydarzenia 29 paź 09:21 | kp
Artyści Opery Nova nie próżnują. Trwają próby do spektakli

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Pomimo ograniczeń i utrudnień związanych z epidemią koronawirusa Opera Nova nie zwalnia tempa. W salach prób trwają intensywne przygotowania do spektakli.

W sali „Manru” trwają próby do spektaklu dla dzieci „Operowy zawrót głowy” w reżyserii Magdaleny Małeckiej-Wippich (miniopera do muzyki Macieja Małeckiego). Efekty przygotowań będzie można zobaczyć podczas premiery, która będzie miała miejsce na początku przyszłego miesiąca – 7 i 8 listopada.

– W naszym przedstawieniu pojawią się wspólne ćwiczenia oraz pojedynki „na słowa”. Główni bohaterowie to przebojowa Kropka, „gwiazda operowa”, która na scenie czuje się jak u siebie w domu oraz romantyczny, nieco roztargniony i zagubiony Wykrzyknik – przekazuje Ewa Chałat z Opera Nova.

Odtwórczyni roli Kropki ubrana będzie w wyjątkową, czerwoną kreację/fot. Opera Nova

Artyści chcą zaangażować w spektakl swoich widzów, między innymi skłonić ich do wspólnego śpiewania, oraz ich rozbawić. Wydarzenie będzie także okazją do zaspokojenia wiedzy na temat „tajemniczego świata teatru operowego”. Opera zachęca dzieci do przesyłania pytań w formie filmików do realizatorów spektaklu. Jak zaznaczają organizatorzy – pytać można o wszystko.

Mozartowska opera

W sali „Fidelio” Chór, pod przewodnictwem Henryka Wierzchonia, przygotowuje się do „Cosi fan tutte”. Premiera Mozartowskiej opery odbędzie się w ostatni weekend przyszłego miesiąca – 28 i 29 listopada.

Zapełnione są także dwie sale prób baletu, gdzie także trwają przygotowania do listopadowych spektakli.

źródło: Opera Nova

kp Autor