Wydarzenia 13 kwi 2017 | Redakcja
Bezrobocie w Bydgoszczy spadło poniżej 5 procent

Bez pracy pozostaje niecałe 8 tysięcy bydgoszczan. To najlepszy wynik od dekady. Tylko w zeszłym miesiącu do bydgoskiego pośredniaka wpłynęło ponad 2 tys. ofert pracy.

Na koniec lutego stopa bezrobocia dla Bydgoszczy wynosiła równe 5 proc., a dla powiatu bydgoskiego – 8,3 proc. Po tradycyjnym zimowym zastoju, rynek pracy w marcu ponownie się rozkręcił. W zeszłym miesiącu do bydgoskiego „pośredniaka” przedsiębiorcy zgłosili ponad 2 tys. ofert pracy. Ze statystyk PUP zniknęło 364 mieszkańców miasta i 104 mieszkańców powiatu bydgoskiego. Dzięki temu na koniec miesiąca w PUP zarejestrowanych było 7 995 bydgoszczan i 3 239 mieszkańców powiatu. Tym samym szacunkowa stopa bezrobocia na koniec marca spadła do poziomu 4,8 proc. dla miasta i do 8 proc. dla powiatu bydgoskiego.

W najbliższych miesiącach bezrobocie może dalej spadać – uważają eksperci. Rekrutację do pracy prowadzą m.in. firmy działające na terenie BPPT, centra logistyczne, a rąk do pracy brakuje także w branży handlowej i gastronomicznej. Poszukiwani są także kierowcy.

Redakcja Autor