Wydarzenia 26 mar 2017 | Andrzej Pawełczak
Bydgoska Droga Krzyżowa przeszła ulicami miasta

Droga krzyżowa była symbolicznym spojrzeniem na rzeczywistość oczami młodych ludzi/ fot. Anna Kopeć

Bydgoska Droga Krzyżowa "Jesteś moją Pasją", która w sobotę wieczorem przeszła ulicami miasta, została przygotowana i zrealizowana przez młodzież w duchu Światowych Dni Młodzieży.

Droga krzyżowa była symbolicznym spojrzeniem na rzeczywistość oczami modych ludzi, wyjściem do młodzieży obojętnej religijnie, miała sprowokować do refleksji. Pokazać, że przejście Pana Jezusa nie jest zamknięte w historii. Że Chrystus jest żywy i wchodzi w każdą ludzką sytuację – w każdy grzech, zakręcenie – i tam cierpi. Scenariusz bydgoskiej drogi napisali wspólnie dwaj misjonarze – o. Sierzputowski i o. Marcin Dusiński.

 Każdy niesie krzyż. Ale kiedy Chrystus nas wzywa, abyśmy Go w tym niesieniu krzyża naśladowali, to chce powiedzieć, że tylko wówczas, kiedy pójdziemy za Nim, będziemy wiedzieli, dokąd ten krzyż nieść i dlaczego ten krzyż się niesie – mówił biskup Jan Tyrawa do uczestników drogi.

Uczestnicy Bydgoskiej Drogi Krzyżowej „Jesteś moją Pasją” wyruszyli sprzed katedry, przeszli przez Stary Rynek, Wyspę Młyńską, ulicami Mostową, Grodzką, Przy Zamczysku do kościoła oo. jezuitów przy placu Kościeleckich.