Wydarzenia 22 cze 2020 | kd
Bydgoszczanie tłumnie powitali premiera Mateusza Morawieckiego w Fordonie

fot. Krzysztof Drozdowski

Przed godziną 15 na rynek Starego Fordonu wkroczył premier Mateusz Morawiecki. Treścią spotkania z mieszkańcami regionu była współpraca rządu z samorządem i społecznościami lokalnymi. Nie zabrakło też tematów ogólnych.

Premier Mateusz Morawiecki gościł w Bydgoszczy. Była to również pierwsza w historii wizyta premiera rządu w Fordonie, co kilkakrotnie podkreślał poseł Piotr Król. Była to okazja do spotkania mieszkańców naszego regionu z prezesem Rady Ministrów. Wraz z premierem na spotkaniu obecni byli posłowie z naszego regionu oraz minister Łukasz Schreiber.

Premier poruszył między innymi temat bonu samorządowego. Jest to specjalny program mający na celu poprawę finansowania samorządów. Bon jest szansą dla regionów na sprawniejsze i szybsze finansowane kluczowych inwestycji. 

Na spotkanie z Mateuszem Morawieckim przybyły tłumy mieszkańców miasta i przedstawiciele całego regionu. Żywy kontakt z premierem był dla wielu osób ogromnym przeżyciem. Tak samo jak możliwość wykonania wspólnej fotografii.

Pan Jan z Nakła tak opisuje emocje jakie mu towarzyszyły: - być tak blisko premiera to wspaniałe uczucie. Jest to dla mnie ważne, ten rząd traktuje jako swój, pierwszy raz od czasów rządów Olszewskiego i premiera Kaczyńskiego.

Pani Beata, mieszkanka Fordonu miała okazję uścisnąć dłoń Mateuszowi Morawieckiemu. Tak opisuje swoje spotkanie: - jest to przeżycie, to są ludzie których widzimy w telewizji. Nie celebryci, nie gwiazdy muzyki. To są ludzie którzy walczą o nas, o naszą przyszłość.

Przybyli też przeciwnicy rządu Zjednoczonej Prawicy, znani w Bydgoszczy działacze KOD-u, którzy próbowali zakłócać spotkanie. W pewnym momencie musiała nawet interweniować Policja. Niestety ich wypowiedzi nie możemy zacytować. Emocje przeważyły w tym wypadku nad kulturę.

 

 

kd Autor