Byli aniołami dla uczniów szkoły szpitalnej. Finał akcji [GALERIA ZDJĘĆ]
fot. Anna Kopeć
Blisko 50 wolontariuszy, przede wszystkim młodzież z Bursy Nr 1 im. M. Szułczyńskiej, zaangażowało się w inicjatywę „Anioły do mnie wysyłaj”. – Kolejny raz możemy celebrować wspólne chwile z dziećmi, które szczególnie teraz, w tym wyjątkowym czasie, potrzebują uśmiechu, radości i motywacji do działania – podkreśla Joanna Rusin, wychowawca Bursy.
Inne z kategorii
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Pożar mieszkania w Fordonie [Z OSTATNIEJ CHWILI]
Już po raz 22. wolontariusze przygotowali atrakcje i zadbali o upominki dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Od czasu pandemii nie mogą zaprezentować występu wewnątrz lecznicy. Zamiast tego nakręcili specjalne wideo, przekazane nauczycielom Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy (szkoły szpitalnej).
Prace nad nagraniem, które ma umilić czas małym pacjentom, trwały ok. trzech tygodni. Jego bohaterami są anioły, mikołajki, elfy – i sam św. Mikołaj. – Dla nas była to świetna zabawa, a dla dzieci to niespodzianka i dawka pozytywnej energii, namiastka magii świątecznego czasu. W przygotowanie filmu włączyła się nie tylko młodzież, ale też nasza pani dyrektor, wychowawcy oraz absolwenci Bursy – tłumaczy koordynatorka akcji, wychowawca Bursy, Joanna Rusin.
Finał akcji odbył się we wtorek (7 grudnia). Mikołaj i jego pomocnicy dostarczyli podarunki dla dzieci, młodzieży oraz pracowników szkoły i szpitala. – Dzięki hojności naszych sponsorów (Pentel, Unilever, Cukiernia Sowa, Cukiernia Staropolska oraz Colian) oraz środków z projektu profilaktycznego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii udało się nam przygotować drobne upominki dla każdego dziecka. Jest to dla nas niezwykła radość – mówi Joanna Rusin.
Akcja „Anioły do mnie wysyłaj” została zorganizowana po raz 22. Jej mottem są słowa Phila Bosmansa „Ciągle jeszcze istnieją wśród nas/ ANIOŁY/Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem/dla wszystkich, którzy są w potrzebie”.
Jak wyjaśnia koordynatorka przedsięwzięcia, ma ono zachęcać młodych ludzi do uczestnictwa w życiu społecznym. – Rozwija ich zainteresowania, umiejętności społeczne, a przede wszystkim niesie ze sobą wiele wartości wychowawczych, kształtujących kreatywność, odpowiedzialność (...) wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka – zaznacza.