Wydarzenia 3 gru 2017 | Redaktor
Czarnoskóra pasażerka zaatakowana przez kontrolerów. Policja szuka świadków

Kadr z filmu zamieszczonego w Internecie/Onet.pl

Kobieta jechała linią nr 56. Nie miała skasowanego biletu, więc kontroler przygniótł ją nogami do ziemi, by nie uciekła. Incydent nagrali oburzeni świadkowie, a film opublikował portal Onet.pl. Policja prosi świadków zdarzenia o kontakt.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (30 listopada) w autobusie linii nr 56. Na zamieszczonym filmie widać dwóch kontrolerów siłujących się z kobietą. Słychać też głosy oburzonych pasażerów autobusu, protestujących przeciwko zachowaniu mężczyzn.


Jak napisał portal Onet.pl, dziewczyna ma na imię Kerri, pochodzi z małego państwa leżącego nad Morzem Karaibskim, jest obywatelką USA. Ma 21 lat i jechała odebrać kartę pobytu w urzędzie wojewódzkim. Pasażerowie twierdzili, że kontrolerzy wykręcali jej ręce i przygniatali nogami do ziemi. Kobieta w odwecie uderzyła jednego w twarz. Mężczyźni uspokoili się dopiero, gdy przyjechała policja.

Policja potwierdza całe zajście. - W czwartek rano otrzymaliśmy zgłoszenie do autobusu linii 56, gdzie miało dojść do rękoczynów między pasażerką a kontrolerami biletów – relacjonuje Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji.

Na miejscu policjanci wysłuchali relacji pasażerki, kontrolerów firmy Rewizor i świadków. - Tego samego dnia kontrolerzy zgłosili podejrzenie o popełnieniu przestępstwa uszkodzenia ciała oraz zniszczenia mienia, które ostatecznie zakwalifikowano jako wykroczenie – informuje Monika Chlebicz.


W niedzielę rano policjanci odwiedzili pasażerkę autobusu, by jeszcze raz z nią porozmawiać. 21-latka oświadczyła, że rozważa złożenie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na jej szkodę, na razie jednak tego nie zrobiła.


Policja zabezpieczyła także nagranie zarejestrowane w autobusie i opublikowane w Internecie, na potrzeby wyjaśnienia sprawy.

Mając na względzie charakter zdarzenia i chęć wyjaśnienia wszystkich jego okoliczności apelujemy do świadków lub osób, które nagrywały zdarzenie w autobusie linii 56 w Bydgoszczy w dniu 30 listopada, o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem policji Bydgoszcz-Błonie pod nr telefonu (52) 588 13 59, który prowadzi sprawę. Zależy nam na nagraniach dokonanych prywatnymi telefonami lub zeznaniach osób, które tego dnia jechały tym autobusem – apeluje Monika Chlebicz.
Nad wyjaśnieniem tej sprawy przez cały czas pracują policjanci, którzy wyjaśniają jego przebieg oraz charakter.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor