Wydarzenia 21 sie 2017 | Redaktor
Cztery firmy zainteresowane obsługą miejskiego roweru

W ramach nowej umowy uruchomionych zostanie 16 nowych stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

W poniedziałek (21 sierpnia) otwarte zostały koperty z ofertami obsługi Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego przez najbliższe trzy lata. W przetargu wystartowały cztery firmy.

Najtańszą ofertę złożył dotychczasowy operator BikeU z Warszawy, który zaproponował 5,525 mln zł. Konsorcjum firm Kabit i Megasonic z Warszawy chce za trzyletnią obsługę systemu 5,583 mln zł, WIM System z Rzeszowa – 5,896 mln zł, a NextBike Polska z Warszawy - 6,262 mln zł. O wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będą między innymi cena oraz zadeklarowany czas reakcji na usuwanie zgłaszanych usterek.

Teraz nastąpi analiza złożonych ofert, co powinno zająć około 2-3 miesięcy. Podpisanie umowy planowane jest jesienią. Wyłoniony operator będzie obsługiwał rower miejski w latach 2018-2020. Nowy sezon BRA rozpocznie się w marcu przyszłego roku.

- W ramach nowej umowy uruchomionych zostanie 16 nowych stacji, a system obejmie między innymi Fordon – wyjaśnia prezydent Rafał Bruski. – Dodatkowo, zamówienie skonstruowaliśmy w sposób umożliwiający znaczną rozbudowę BRA w trakcie trwania umowy. Dzięki temu po zakończeniu rozbudowy ul. Grunwaldzkiej nowe stacje Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego będą mogły pojawić się także na Czyżkówku i Osowej Górze. Wszystkie rowery w stacjach będą nowe.

12 nowych stacji funkcjonować będzie w Nowym Fordonie. Część z nich zlokalizowana będzie w obrębie przystanków linii tramwajowej. Ułatwi to korzystanie z nowego połączenia komunikacyjnego uruchomionego w ubiegłym roku. Kolejne 4 stacje powstaną na Górzyskowie, Glinkach, Bartodziejach i w rejonie ronda Kujawskiego.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny został uruchomiony w 2014 roku. W trakcie dwóch sezonów bydgoszczanie i turyści ponad milion razy wypożyczali jednoślady.

Obecnie do dyspozycji użytkowników BRA jest 37 stacji i 395 rowerów. Dwie stacje ufundowały firmy Atos oraz IKEA. Pierwsze 20 minut korzystania z BRA jest bezpłatne. W latach 2018-2020 do dyspozycji bydgoszczan będzie 550 nowych rowerów. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor