Wydarzenia 4 lip 2017 | Redaktor
Druga karetka dla Koronowa

Druga karetka będzie stacjonować w Koronowie do końca sierpnia/ fot. Jacek Nowicki

W Koronowie przez najbliższe dwa miesiące będzie funkcjonowała dodatkowa karetka. W poniedziałek, 3 lipca, przekazał ją władzom gminy wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Drugi ambulans będzie stacjonować w Koronowie przy ul. Paderewskiego do końca sierpnia. Gmina Koronowo jest jedną z największych w województwie kujawsko-pomorskim, a w okresie wakacyjnym wypoczywa na jej terenie około 20-30 tysięcy turystów. W sezonie letnim ich liczba dorównuje liczbie mieszkańców.

- W Koronowie wnioski płynące od lokalnej społeczności uzyskały akceptację ministra zdrowia i zaowocowały uruchomieniem drugiej karetki. Nad Zalewem Koronowskim przebywa wielu turystów i ta bezpośrednia pomoc i bliskość opieki zdrowotnej jest, była i będzie wszystkim potrzebna – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Za stacjonowaniem drugiej karetki w Koronowie przemawia dodatkowo i to, że miasto usytuowane jest przy drodze krajowej nr 25 i drodze wojewódzkiej nr 56, na których w okresie letnim ze względu na duży ruch turystyczny i tranzytowy dochodzi do licznych wypadków drogowych.

Jak podkreślił burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, zabiegi o drugi zespół ratunkowy trwają od lat. Władze gminy chciałyby jednak, aby drugi ambulans stacjonował tutaj przez cały rok, a nie tylko w okresie wakacyjnym. - Na pewno z tych starań nie zrezygnujemy, bo to zwiększa poczucie bezpieczeństwa mieszkańców – powiedział Stanisław Gliszczyński.

Zarówno wojewoda, jak obecny na uroczystości przekazania karetko poseł PiS Tomasz Latos, życzyli, aby zespoły ratownicze jak najrzadziej wyjeżdżały z pomocą do poszkodowanych. 

Od 2018 roku karetka w Koronowie będzie stacjonować od lipca do października.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor