Wydarzenia 13 mar 2017 | Wojciech Bielawa
Duszpasterz kibiców w Bydgoszczy promuje książkę o Ince

Ksiądz Jarosław Wąsowicz / fot. archiwum parafii Świętej Rodziny w Pile

W środę (15.03) o godz. 18 w Wyższej Szkole Gospodarki przy ul. Naruszewicza 11 ks. Jarosław Wąsowicz zaprezentuje swoją nową publikację pt. "Inka (1928-1946). Pamięć i tożsamość”.

Premiera książki „Inka (1928-1946). Pamięć i tożsamość” miała miejsce 5 marca 2017. Bydgoszcz jest jednym z pierwszych miast, w którym czytelnicy będą mogli spotkać się z redaktorem tej publikacji, księdzem Jarosławem Wąsowiczem z parafii Świętej Rodziny z Piły, duszpasterzem środowisk kibicowskich.

Wydaje się ona inna od wszystkich dotychczasowych publikacji utrwalających pamięć o skromnej sanitariuszce 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, podkomendnej słynnego majora Zygmunta Szendzielarza. Nie jest kolejnym opracowaniem biograficznym ani tym bardziej hagiograficznym. Od początku mieliśmy w zamyśle uchwycić fenomen świadectwa życia i męczeńskiej śmierci sanitariuszki. Zapisać w pamięci doniosłe uroczystości i inicjatywy, które stały się w ostatnich latach naszym udziałem za sprawą „Inki”; udokumentować także ataki na nią i przesłanie, które po sobie pozostawiła. Odpowiedzieć na pytania: co w niej nas zachwyca? co naszym zdaniem powoduje, że staje się ona dzisiaj postacią, która imponuje młodym ludziom? - mówi o książce ks. Jarosław Wąsowicz.

Spotkanie autorskie odbędzie się w środę - 15 marca o godzinie 18:00 w Wyższej Szkole Gospodarki przy ul. Naruszewicza 11 (budynek K, aula K).

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący