Wydarzenia 11 gru 2020 | mk
Duże zmiany na Wyspie Młyńskiej! Amfiteatr do rozbiórki

Częściowo przebudowane zostaną ścieżki Międzywodzia/fot. ilustracyjna, Jacek Kargól

Centralną część Wyspy Młyńskiej czeka modernizacja. Amfiteatr i publiczna toaleta zostaną rozebrane, a Międzywodzie – częściowo przebudowane. Zmiany wiążą się z powstaniem Parku Kultury w Młynie Rothera.

Na prace na Wyspie Młyńskiej miasto chce przeznaczyć blisko trzy miliony złotych. – Centralna część [wyspy] zostanie funkcjonalnie dopasowana do powstającego w tym miejscu, w Młynach Rothera, Parku Kultury – przekazuje Urząd Miasta Bydgoszczy.

Jeszcze zimą mają zostać rozebrane amfiteatr i publiczna toaleta; na ich miejscu nasadzona zostanie zieleń. Wiosną modernizacja czeka Międzywodzie (kanał i otoczenie przy budynkach Muzeum Okręgowego): częściowo przebudowane zostaną ścieżki i oświetlenie.

Amfiteatr na wyspie podczas jednej z imprez kutluralnych/fot. Anna Kopeć (archiwum)

Rewitalizacja Młyna Rothera, z której wynikają planowane zmiany, zbliża się do końca. Na początku przyszłego roku rozpoczną się odbiory, rozruchy technologiczne oraz rozliczenie całego zadania.

Więcej czytaj: Rewitalizacja Młyna Rothera na finiszu [RAPORT FOTOGRAFICZNY]

Sposobem zagospodarowania Wyspy Młyńskiej zainteresowali się studenci uniwersytetów Kazimierza Wielkiego i Technologiczno-Przyrodniczego. We współpracy z Parkiem Kultury chcą stworzyć opracowanie na temat możliwego rozwoju tego miejsca.

Widok na Młyn Rothera, fot. Jacek Kargól (archiwum)

Źródłem inspiracji ma być ankieta, o której wypełnienie proszą mieszkańców. – Będziemy wdzięczni, jeśli zechcą Państwo poświęcić swój czas i odpowiedzieć na pytania dotyczące zarówno teraźniejszej funkcjonalności, jak i przyszłości tej przestrzeni – piszą.

Ankieta jest dostępna tutaj.

 

 

mk Autor