Wydarzenia 21 maj 12:56 | Redaktor
Ekologiczny  piknik rodzinny w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim, już w tę niedzielę!

fot. bydgoszcz.pl

W Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim odbędzie się druga edycja pikniku rodzinnego. Miasto zaprasza 26 maja na dzień pełen aktywności, rowerowych wyzwań, ekologicznych przygód.

„Ekoaktywnie w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim” to propozycja dla wszystkich mieszkańców – zarówno tych dużych, jak i małych. W malowniczym otoczeniu parku, na świeżym powietrzu, w sąsiedztwie V Śluzy (na wysokości Czarnej Drogi) przygotowano szereg atrakcji.

Na najmłodszych uczestników czekać będą konkursy i animacje o tematyce ekologicznej. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę m.in. o segregacji odpadów, a dobre odpowiedzi nagrodzimy ekogadżetami. Bydgusia zadba o naszą kondycję podczas energicznej zumby.
Z kolei na stoisku „Aktywnych Miast” będzie można dowiedzieć się więcej na temat Rowerowej Stolicy Polski, która staruje już 1 czerwca br. Na aktywnych bydgoszczan czekać będą gry miejskie, specjalne okolicznościowe odznaki w aplikacji oraz facebookowy konkurs niespodzianka. Specjalne wyzwania mamy też dla spacerowiczów, biegaczy i entuzjastów nordic walking. Do zdobycia wiele atrakcyjnych nagród! Więcej szczegółów na: aktywna.bydgoszcz.pl.  

O najmłodszych uczestników eventu zadbają animatorzy, którzy szykują na ten dzień mnóstwo atrakcji. W  programie między innymi quizy, koło fortuny z rowerowymi zagadkami i grami, konkursy  i zabawy sportowo - sprawnościowe plus wielkie bańki mydlane i wyczynowy tor przeszkód dla dzieci.

Przy okazji pikniku, na stoisku Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, będzie możliwość skonsultowania i zgłaszania projektów, ale także zapisania się na rodzinną grę terenową. Bez wątpienia zielona i piękna okolica szczególnie zachęci do udziału w zabawie.

W programie wydarzenia nie zabraknie okazji do odpoczynku w EKOstrefie. O poczęstunku zadba Rada Osiedla Okole. W okolicy stacjonować będzie również budka z lodami o wyjątkowych smakach.

Podsumowaniem pikniku będzie akcja sprzątania z Radą Osiedla Wilczak-Jary. Warto zadbać o nasz wyjątkowy Park nad Starym Kanałem, pokazać innym swój sprzeciw wobec śmiecenia, a także inspirować i edukować najmłodszych do dbania o nasze najbliższe otoczenie, nasze miasto i planetę. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.

W programie :

  • Rowerowa Stolica Polski - gry miejskie i zabawy z nagrodami.
  • Plenerowy punkt informacyjny aplikacji Aktywne Miasta.
  • Konkursy i animacje dla dzieci.
  • Akcja sprzątania z RO Wilczak-Jary.
  • Poczęstunek od RO Okole.
  • Zumba z Bydgusią.
  • Kupony na lody.
  • Rodzinna gra terenowa z Bydgoskim Budżetem Obywatelskim.
  • Punkt konsultacyjny zgłaszania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor