Wydarzenia 11 wrz 2020 | Redaktor
Escape room i eko koło fortuny! „Zielony piknik” w Myślęcinku

Remediację terenów pozachemowskim ma przybliżać Zielona Drużyna/fot. Anna Kopeć, archiwum

Wymiana surowców na sadzonki roślin, zabawy i konkursy czekają na uczestników „Zielonego pikniku” w Myślęcinku. Na niedzielne (13 września) wydarzenie zaprasza Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

Piknik odbędzie się w Myślęcinku, na polanie Różopole, od 13.00 do 19.00. Podczas licznych warsztatów będzie można m.in. zaprojektować torbę wielokrotnego użytku, wykonać ekobiżuterię czy ekologiczne kosmetyki. Wiedzę z zakresu ochrony środowiska sprawdzi zielone koło fortuny. W duchu „eko” przygotowano także escape room.

Przenieś butelki, odbierz sadzonki!

W punkcie recyklingowym mieszkańcy będą mogli wymienić surowce wtórne na sadzonki roślin. Wystarczy przynieść pięć słoików lub pięć szklanych lub plastikowych butelek. Przyjmowana będzie także makulatura – min. pięć kilogramów.

W programie również pokazy udzielania pierwszej pomocy, prezentacja sprzętu strażackiego i znakowanie rowerów.

Remediacja terenów po Zachemie

Ekologiczny piknik odbędzie się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej realizowanej na rzecz projektu „Remediacja terenów zanieczyszczonych w rejonie dawnych Zakładów Chemicznych »ZACHEM« w Bydgoszczy w celu likwidacji zagrożeń zdrowotnych i środowiskowych, w tym dla obszaru Natura 2000 Dolina Dolnej Wisły oraz Morza Bałtyckiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się założeniami projektu w specjalnie przygotowanym punkcie informacyjnym.

 

Informacja prasowa RDOŚ; tytuł, śródtytuły i lead pochodzą od redakcji

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor