Wydarzenia 11 mar 2019 | Redaktor
Jak dać odwagę tchórzliwemu lwu? Dziecięce Graffiti na spektaklu

fot. Anna Kopeć

Uczestnictwem w projekcie „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” Dziecięce Graffiti rozpoczęło cykl wydarzeń związanych z obchodami Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

W niedzielę (10 marca) osoby niepełnosprawne i ich bliscy zasiedli na widowni koniteatru Adria, by śledzić losy Dorotki z popularnej baśni. W zaczarowanej krainie dziewczynka spotyka stracha na wróble, który zamiast rozumu ma w głowie kapsle, cyberrobota bez serca oraz tchórzliwego lwa. W spektalu przygotowanym przez Teatr Muza z Łodzi, dzięki magicznej pomocy Czarnoksiężnika Oza oraz dzięki „mądrości, miłości i odwadze dzieci uczestniczących w spektaklu” strach zyskuje rozum, robot prawdziwe serca, lew – odwagę.

fot. Anna Kopeć

Celem projektu było „wpojenie dzieciom, w formie aktywnego udziału w spektaklu muzycznym, uniwersalnych wartości”. Przedstawienie miało pokazać, że „rozum, odwaga, serce i miłość pozwalają osiągnąć w życiu wszystko, za czym tęsknimy, a najpiękniejszym miejscem na ziemi jest dla nas wszystkich dom, w którym czekają nasi najbliżsi” - piszą organizatorzy.

fot. Anna Kopeć

 

fot. Dziecięce Graffiti

Spektakl Dziecięce Graffiti obejrzało dzięki uprzejmości dyrektora Adrii. Zainaugurowało w ten sposób cykl wydarzeń związanych z obchodami Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa (21 marca).

Dziecięce Graffiti jest organizacją non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw, np. spotkania muzealne, organizuje okolicznościowe imprezy i wspólne wyjścia. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor