Wydarzenia 19 paź 2017 | Redaktor
Jest już kolejny numer „Tygodnika Bydgoskiego”

Uczniowie bez trudu zaopatrują się w narkotyki w szkołach. Jaka jest skala zjawiska? Jak sobie z nim poradzić? To główny temat najnowszego wydania „Tygodnika Bydgoskiego”.

Jak wynika z anonimowej ankiety przeprowadzonej wśród uczniów bydgoskich szkół przez dziennikarzy „Tygodnika”, narkotyki można kupić bez trudu w praktycznie każdym gimnazjum, liceum czy technikum. Czy rodzice wiedzą, co się dzieje? Szkoły współpracują z policją, ale jak mówią sami funkcjonariusze, dopóki do walki z narkotykami nie włączą się sami uczniowie, niewiele można zrobić.

O czym jeszcze można przeczytać w „Tygodniku Bydgoskim”?

Aktualności:

Uczelnie czekają w roku akademickim 2018/2019 zmiany, związane z reformą szkolnictwa wyższego. Konstytucja dla Nauki przewiduje m.in. wprowadzenie nowego formuły szkoły wyższej – uczelni federacyjnej. Do takiego rozwiązania przekonywał bydgoskie uniwersytety minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - Mówimy o współpracy, a nie o tworzeniu federacji – deklarują natomiast rektorzy UTP i UKW.

Wywiad:

- Musimy na Bydgoszcz spojrzeć z szerszej perspektywy – mówi Marcin Sypniewski, kandydat na prezydenta Bydgoszczy partii Wolność w rozmowie „Tygodnikiem Bydgoskim”.

Historia:

Mija właśnie kolejna rocznica uprowadzenia i tragicznej śmierci z rąk oprawców z SB księdza Jerzego Popiełuszki. Ostatnią Mszę odprawił w Bydgoszczy.

Kultura:

Już w sobotę, 21 października, premiera „Falstaffa” Verdiego w bydgoskiej Operze Nova. O spektaklu opowiada jego reżyser Maciej Prus.

Ponadto w najnowszym numerze „Tygodnika Bydgoskiego” lifestyle, sport, recenzje, komentarze, religia, krzyżówki oraz program TV na cały tydzień. Zapraszany do kiosków.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor