Wydarzenia 6 lis 2017 | Redaktor
Już 575 osób przeciwko wycince kasztanowców

Już 575 osób podpisało się pod naszą petycją przeciwko wycince kasztanowców na pl. Kościeleckich. Cały czas zachęcamy do poparcia naszej inicjatywy!

Urząd Miasta chce - wbrew ekspertyzie przygotowanej przez wrocławskich fachowców - wyciąć wszystkie ponadstuletnie kasztanowce rosnące na placu Kościeleckich. Pisaliśmy o tym w ostatnim papierowym wydaniu Tygodnika Bydgoskiego (26.10), a także w artykule na naszym portalu (czytaj - tutaj).

Tygodnik Bydgoski protestuje przeciwko niezrozumiałej decyzji Urzędu Miasta Bydgoszczy. Jeśli nie jest Państwu obojętny los kasztanowców, prosimy podpisać petycję skierowaną do prezydenta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego. 

Wystosowaliśmy także pytania dotyczące kasztanowców, ich pielegnacji i kosztów z nią związanych do zastępcy prezydenta Bydgoszczy, Anny Mackiewicz. Pani wiceprezydent nie odpowie jednak na nasze pytania osobiście otrzymaliśmy informację, że zostały one przekazane do rzecznika prasowego Urzędu Miasta, Marty Stachowiak. Odpowiedzi ratusza opublikujemy w najbliższym wydaniu Tygodnika Bydgoskiego.

 

Petycję podpisać TUTAJ.

Oto treść petycji:

 

Apelujemy do prezydenta Bydgoszczy, aby wycofał wniosek skierowany do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o zgodę na usunięcie wszystkich jedenastu kasztanowców.
Dziwi nas postawa urzędników, którzy nie biorą pod uwagi zdanie fachowców z wrocławskiej firmy Eko-Trek, która we wrześniu 2017 roku przeprowadziła kompleksowe badania kasztanowców rosnących na placu Kościeleckich. Eksperci stanowczo odradzili usunięcie tych drzew, ze względu na ich wartość. Takie duże, dojrzałe drzewa produkują bowiem po tysiąckroć więcej tlenu od młodych drzewek, które chcą w tym miejscu posadzić urzędnicy. W mieście, które walczy ze smogiem, każdy zielony skwer jest na wagę złota!
Uważamy, że należy powstrzymać działania bydgoskich urzędników, którzy chcą usunąć drzewa towarzyszące wielu pokoleniom bydgoszczan. Tym bardziej, że kasztanowce można uratować! Należy tylko zastosować się do zaleceń wspomnianych ekspertów: wykonać korektę koron drzew w celu ograniczenia ich powierzchni, a także zadbać o poprawę warunków glebowych. Te zabiegi pielęgnacyjne należy przeprowadzić jeszcze w tym roku!
 

PODPISZ PETCYJĘ W SPRAWIE KASZTANOWCÓW NA STRONIE CITIZENGO.ORG

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor