Wydarzenia 14 gru 2017 | Redaktor
Już jest! Najnowszy numer „Tygodnika Bydgoskiego”

W czwartek, 14 grudnia, ukazał się nowy „Tygodnik Bydgoski”. Przygotowaliśmy dla was wiele ciekawych artykułów, wywiadów, opinii i komentarzy. O czym przeczytacie w tym wydaniu?

Tematem numeru są zabytki, których Bydgoszcz się wstydzi. Pałacyk na Sielance, stara farbiarnia Wilhelma Koppa przy ul. Świętej Trójcy, młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej to reprezentacyjne budynki, które powinny stać się wizytówkami naszego miasta. Staramy się odpowiedzieć na pytanie czy jest na to szansa.

Aktualności

Jarmark świąteczny bez klientów. Stylowe stragany, świąteczne ozdoby, regionalne produkty – na Rybim Rynku trwa kiermasz świąteczny. Niestety bydgoszczanie tu nie zaglądają. Kupcy skarżą się, że jarmark zorganizowano w mało uczęszczanym przez mieszkańców miejscu.

Kaczyński i Gollob patronami ulic. Aleje Planu 6-letniego przekształcą się w Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a ul. Teodora Duracza – w ul. Tomasza Golloba. Łącznie decyzją wojewody zmienione zostaną nazwy 13 ulic.

Wywiad

Idee Szwalbego prowadzą go przez życie. Instrumentolog Petr Šefl z Pragi, który w latach 80. restaurował kolekcję dawnych instrumentów w bydgoskiej filharmonii, opowiada o współpracy z Andrzejem Szwalbe.

Lifestyle

W zimowym ogrodzie: ostrokrzew i ognik. Kiedy większość roślin liściastych gubi liście, przypominamy sobie o zimozielonych krzewach ozdobnych. To dzięki nim ogród nawet o tej porze roku wygląda atrakcyjnie, a wykonane z nich ozdoby pięknie prezentują się na święta.

Historia

Symbol dawnej potęgi miasta. Zamek bydgoski z jednej strony otaczała Brda, z pozostałych – szeroka fosa. Dziś nie ma po nim już żadnego śladu.


Oprócz tego w aktualnym wydaniu „TB” znajdziecie felietony, opinie, komentarze, sport, krzyżówkę oraz program TV na cały tydzień. Nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego” już w kioskach!

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor