Wydarzenia 12 paź 2017 | Redaktor
Już jest! Nowy numer „Tygodnika Bydgoskiego”!

fot. ml

Bydgoski Budżet Obywatelski to nasz temat tygodnia. Na jakie inwestycje najchętniej głosują bydgoszczanie? Co trzeba zmienić w BBO, aby lepiej służył lokalnym społecznościom? O tym wszystkim przeczytacie w najnowszym numerze, który trafił do kiosków w czwartek (12.10).

10 milionów złotych - tyle miasto przeznacza w tym roku na Bydgoski Budżet Obywatelski. Czy inwestycje, które dotychczas powstały dzięki środkom z tego programu dobrze służą mieszkańcom poszczególnych osiedli? Rozmawiamy z lokalnymi działaczami o funkcjonowaniu BBO i zmianach, których wymaga.

 

Co jeszcze przygotowaliśmy w tym wydaniu „Tygodnika”?

 

Aktualności:

 

Bruski chce wytyczyć nowe cele. W ocenie prezydenta Bruskiego uchwalona cztery lata temu „Strategia Rozwoju Bydgoszczy do roku 2030” wymaga w aktualizacji. Ratusz rozpoczyna konsultacje i cykl spotkań z mieszkańcami.

 

Wywiad:

 

Na takie rządy czekałem przez całe życie. Andrzej Walkowiak w rozmowie z Wojciechem Bielawą mówi o bydgoskim lotnisku, potrzebnych zmianach w telewizji publicznej oraz odpowiedzialności Platformy Obywatelskiej za dezintegrację regionu.

 

Dzień nauczyciela:

 

Trzeba mówić prawdę nie budząc nienawiści. Sebastian Bartkowski to niezwykły nauczyciel z Unisławia, który uczy historii kręcąc wspólnie z młodzieżą filmy rekonstrukcyjne.

 

Ludzie:

 

Spacer śladami reportera papieża. Z okazji 100-lecia urodzin Tadeusza Nowakowskiego, wybitnego pisarza i reportera papieża ukazał się spacerownik po jego bydgoskich miejscach.

 

Historia:

 

Budowniczy nowoczesnej Polski. Eugeniusz Kwiatkowski wydatnie przyczynił się do unowocześnienia potencjału gospodarczego Polski. Z jego inicjatywy rozbudowywano Gdynię i magistralę węglową łączącą Wybrzeże ze Śląskiem, a także zbudowano Centralny Ośrodek Przemysłowy.

 

Sport:

 

Artego pisze nową historię. Cztery zwycięstwa, z tego trzy bardzo wysokie zanotowała w Basket Lidze Kobiet drużyna Artego Bydgoszcz. Zespół równie dobrze chce zaprezentować się w europejskich pucharach.

 

Ponadto w numerze lifestyle, recenzje, komentarze, religia, krzyżówki oraz program TV na cały tydzień. Zapraszamy do kiosków!

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor