Wydarzenia 10 sie 2018 | Redaktor
Zmiany na Starym Rynku. Inaczej pojedziemy

źródło: ZDMiKP

Od poniedziałku (13 sierpnia) zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w obrębie płyty Starego Rynku.

Na najbliższe dwa tygodnie wykonawca robót na Starym Rynku wprowadzi zmiany w organizacji ruchu. Prace będą prowadzone w dwóch etapach:

ETAP I - zostanie zamknięty przejazd ul. Farną przy skrzyżowaniu z ul. Malczewskiego. Dotychczasowy ruch pojazdów z ul. Farnej zostanie przekierowany w ul. Malczewskiego i dalej fragmentem ul. Grodzkiej, które na ten czas staną się ulicami jednokierunkowymi. Dostęp do ul. Farnej na długości płyty rynku będą miały tylko pojazdy budowy.

ETAP II - zostanie zamknięty przejazd ul. Krętą przy skrzyżowaniu z ul. Jatki. Dotychczasowy ruch pojazdów z ul. Jana Kazimierza zostanie skierowany w lewo w kierunku ul. Niedźwiedziej, poza pojazdami budowy oraz pojazdami zaopatrzenia do 3,5 t na czas za- i wyładunku. Będą mogły one również tak jak dotychczas przejeżdżać wschodnią pierzeją Starego Rynku, po czym będą kierowane w lewo w ul. Farną i dalej ul. Malczewskiego i ul. Grodzką. Na tym etapie ul. Farna, ul. Malczewskiego i dalej fragment ul. Grodzkiej staną się ulicami jednokierunkowymi. Pojazdy budowy przy wschodniej pierzei rynku będą mogły poruszać się dwukierunkowo.

źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor